Oferta leczenia

img

OFERTA LECZENIA

Każdy ubytek musi zostać wypełniony odpowiednim materiałem. Do wypełnień stosujemy najlepszej klasy materiały wypełniające. Jeśli ubytek tkanki zęba jest bardzo duży, alternatywą do klasycznego wypełnienia jest wypełnienie wykonane poza jama ustną pacjenta a następnie wklejane. Taki rodzaj odbudowy nazywany jest Inley’em, Onley’em lub Overley’em.

To leczenie polega na wyczyszczeniu, a następnie wypełnieniu kanału zęba w zębie 1 kanałowym oraz kanałów w zębach wielokorzeniowych. SĄ to  specjalistyczne zabiegi wymagające dużej dokładności oraz precyzji. W naszym gabinecie wykonuje je lek. stom. Katarzyna Dostatnia.

Jeśli kształt zęba, lub zębów, nie spełnia Twoich oczekiwań proponujemy wykonanie licówek porcelanowych bądź kompozytowych.

Naszym Pacjentom polecamy wybielanie nocne. W trakcie tego zabiegu pacjent samodzielnie może kontrolować stan oraz stopień wybielenia zębów dzięki zindywidualizowanej nakładce ( szynie) nakładanej wraz z materiałem wybielającym na swoje zęby nocą.

Zapewniają najtrwalszą i najefektowniejszą zmianę kształtu oraz koloru zęba. Nie przebarwiają się, nie zmieniają kształtu. wygladają jak naturalny, żywy, piękny ząb na którym widać wszystkie jego odcienie bieli i głębię koloru.

Najestetyczniejsze korony , które naśladują prawdziwy kolor, odcień, przezierność zęba. Polecane głównie w odcinku przednim oraz dla pacjentów wymagających pięknej estetyki i harmonii.

Wchodzą w skład higienizacji polegającej na usuwaniu kamienia, polerowaniu i ewentualnym piaskowaniu zębów. W naszym gabinecie wykonuje je nasza higienistka dyplomowana Pani Alicja Mielewczyk. Posiadamy wysokiej klasy skaler AIR-FLOW Master Piezon®, dzięki któremu zabieg jest komfortowy i bezstresowy.

Czy wiesz, że twoje bóle głowy, nawracające migreny i bóle okolicy ucha mogą być związane ze żle pracującym stawem skroniowo-żuchwowym, napiętym mięśniami tej okolicy lub złym , zaburzonym zgryzem.

Jeśli narzekasz na bóle tej okolicy głownie po nocy, ale również podczas dnia, zapraszamy na konsultacje. Zbadamy twoje mięśnie, stawy i pomożemy Ci. Konsultacje zawierają badanie mięśni oraz stawów, ćwiczenia relaksacyjne zalecone do wykonania w domu, wybór i leczenie szyną relaksacyjną a w skrajnych przypadkach również konsultacje z fizjoterapeutą.

W przypadku braków pojedynczych lub bardziej rozległych braków zębowych, sprawdzonym, estetycznym i wygodnym rozwiązaniem jest wprowadzenie do kości implantu, który imituje korzeń zęba na którym można odbudować koronę brakującego zęba.

Za część chirurgiczną wszczepienia implantu odpowiadam lek. stom. Adam Pióro. Wszystkie zabiegi implantacji wykonywane w naszym gabinecie są dokładnie analizowane i konsultowane z chirurgiem oraz zostają zaplanowane od strony protetycznej przez lek. stom. Ewę Tykwińską-Adamów.

Stosujemy systemy implantacyjne firmy Astra Tech Implant System ™-sprawdzone, posiądajace wszelkie atesty oraz wieloletnie badania naukowe.

Osoby zgrzytające zębami, ścierają je i bardzo niszczą. Zgłaszając się do lekarza z problemem ścierających się zębów można zapobiec postępowi choroby. Odbudowa powierzchni startych zębów przywraca im ich funkcję i estetykę

  • Pracujemy w powiększeniu. Wszystkie zabiegi wykonujemy przy użyciu i pod kontrolą mikroskopu lub lup powiększających. Daje nam to możliwość wykonania bardzo dokładnych, szczelnych wypełnień, koron, licówek. Mikroskop jest również niezbędnym narzędziem podczas leczenia kanałowego.
  • Na wszystkie usługi wykonane w naszym gabinecie udzielamy 3-letniej gwarancji, używamy do zabiegów materiałów wysokiej jakości oraz sprzętu od znanych producentów.
  • Warunkiem otrzymania gwarancji jest:- nienaganna higiena jamy ustnej- stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego- poddawanie się regularnym wizytom kontrolnym co 6 miesięcy( lub inaczej jeśli zaleci tak lekarz prowadzący lub higienistka ) w przeciwnym wypadku – gwarancja na wykonane usługi wynosi 1 rok.

Zadzwoń i umów się na spotkanie : +48 508 386 222 +48 58 672 37 95

Na wizytę prosimy umawiać się telefonicznie lub osobiście.

Szanujemy czas naszych pacjentów i staramy się aby wszyscy byli przyjmowani zgodnie z wyznaczoną wcześniej godziną. Niestety, praca przy pacjencie czasami może się wydłużyć. Są to sytuacje niezależne od nas i trudne do przewidzenia. Dlatego też prosimy w takich momentach o wyrozumiałość i zaplanowanie wizyty z kilkunastominutową rezerwą czasową.

Wszystkie wizyty są dzień wcześniej potwierdzane przez panią rejestratorkę.

Jeśli z jakiegoś powodu nie mogą Państwo przybyć na ustalone w terminie spotkanie prosimy o informacje zwrotną (sms, wiadomość nagrana na sekretarce).

Każdy pacjent z bólem wymagający pomocy jest przyjmowany w jak najszybszym terminie.

Godziny przyjęć - terminy uzgadniamy telefonicznie:

 Lek. stom. Ewa

Tykwińska-Adamów

Lek. stom.

Katarzyna Dostatnia

 

Lek. stom.

Katarzyna Malinowska

Higienistka dypl.

Alicja Mielewczyk

Poniedziałek
Wtorek13:00 – 19:0013:00 – 19:00
Środa09:00 – 15:00

lub

13:00 – 19:00

09:00 – 15:00

lub

13:00 – 19:00

Czwartek13:00 – 19:0013:00 – 19:00
Piątek09:00 – 15:0009:00 – 15:00